تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 4991
تاریخ انتشار : چ, 1392/05/02 - 14:26
آذرسلام: رئیس پلیس امنیت اخلاقی از مونیتورینگ این پلیس در برخورد با روسپیگری مجازی خبر داد و گفت: پلیس در راستای انجام وظایف قانونی از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کند.

به گزارش آذرسلام، سرهنگ محمد مسعود زاهدیان با اشاره به ضرورت های برخورد با رفتارهای منافی عفت عمومی بیان داشت: متاسفانه در شرایط حاضر روسپیگری و اعمال منافی عفت عمومی در فضای مجازی گسترش پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده تا پلیس امنیت اخلاقی به صورت تخصصی پا به میدان بگذارد.
 
وی ادامه داد: هم اکنون ارتباطات شکل گرفته در فضای مجازی رصد می شوند و عوامل مخل مورد شناسایی قرار گرفته و پس از آن به دست قانون سپرده می شوند.
 
این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: متاسفانه روسپیگری مجازی افزایش یافته و در حال حاضر این معضل اجتماعی از سطح خیابان ها به فضای سایبر کشیده شده است به همین منظور پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در راستای وظایف قانونی خود، این موارد را تحت پیگرد قرار می دهد.
 
وی با اشاره به تعامل پلیس امنیت با پلیس فضای توليد و تبادل اطلاعات (فتا) در این خصوص، اظهار داشت: علاوه بر رصدهای فتا، پلیس امنیت نیز در درون خود مجموعه ای را بصورت تخصصی برای پایش فضای سایبر دارا است و کلیه عناوینی که به عفت عمومی و اخلاق صحیح در جامعه خدشه وارد می کند، را شناسایی می نماید.
 
زاهدیان خاطرنشان کرد: رصد پلیس فتا بصورت عمومی در سطح اینترنت صورت می گیرد این در حالی است که مینیاتوری از فتا در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا بصورت مجموعه ای تخصصی و با پیگیری ارتباطات خاص در شبکه های اجتماعی، تحرکات موجود در فضای مجازی را رصد کرده و عوامل مخل این محیط را شناسایی و با آن ها برخورد قانونی می کند.

منبع/ندای انقلاب

ارسال نظر