تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15542
تاریخ انتشار : چ, 1396/08/03 - 14:42
اختصاصی/مدیردرمان تامین اجتماعی استان اردبیل:
تولد نوزادان سزارین 8 درصد کاهش یافت
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: در مدت 6 ماه اول سال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولد نوزادان سزارین 8 درصد کاهش یافته است.

آذرسلام، مهدی نیک سیرت مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگا ما، با تشریح عملکرد شش ماهه اول مراکز درمانی استان در 6 ماه اول سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته گفت: فضای داخلی پلی کلینیک تخصصی شهید میرزاحسینی اردبیل با صرف اعتباری بالغ بر 270 میلیون تومان بهسازی شد که با اجرای این طرح علاوه بر افزایش بیش از 60 متر مربع به زیربنای این مرکز درمانی، مشکل ازدحام جمعیت و نارضایتی مراجعه کننده ها در سالن انتظار برطرف شد.

نیک سیرت گفت: از اول سال جاری تا پایان شهریورماه، 512هزار و 902 نفر توسط پزشکان مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی استان ویزیت شده اند که این آمار نشان دهنده رشد 6.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
وی افزود: از مجموع این ویزیت ها؛ تعداد 398 هزار و 954 نفر توسط پزشکان عمومی - 81 هزار و 565 نفر توسط پزشکان متخصص و 32 هزار و 383 نفر هم با مراجعه به دندانپزشک از خدمات درمانی موجود بهره مند شده اند. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ویزیت پزشکان عمومی و پزشکان متخصص رشد 6.5 درصدی را نشان می دهد.
او عنوان کرد: همچنین در 6 ماهه نخست سال جاری 10 هزار و 332 نفر در بیمارستان های ملکی استان بستری شده که از این تعداد، 5هزارو 30 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
وی در ادامه ارائه گزارش خود در بخش تولد نوزادان هم گفت: تعداد نوزادان به دنیا آمده بیمارستانهای این سازمان در استان در 6 ماهه اول سال جاری 2 هزارو 466 نفر بود.

مهدی نیک سیرت در ادامه توضیح این بخش از سخنان خود گفت: نکته قابل توجه در تولد نوزادان، کاهش حدود 8 درصدی سزارین ها در مدت 6 ماه اول سال و همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.
وی تعداد مراجعه به داروخانه های سرپایی مراکز درمانی این سازمان را در 6 ماهه اول سال جاری 372  هزار و 118 مورد و تعداد نسخ دارویی داروخانه های بستری بیمارستان های سبلان و ارس شهرستان پارس آباد را 40 هزار و 352  مورد برشمرد.
این مسئول با بیان اینکه در مدت 6 ماه اول سال جاری 76 هزار و 922 مورد مراجعه به آزمایشگاه ها و 23هزار و 648 مورد مراجعه به رادیولوژی مراکز درمانی  ملکی استان ثبت شده است، یادآور شد: تعداد 4 هزار و 436 مورد سونوگرافی در بخش سرپایی و بستری خدمات دهی انجام شده است.
دکتر نیک سیرت مدیر درمان استان اردبیل خاطر نشان ساخت: درسال 1396با موافقت مسئولین ارشد سازمان تامین اجتماعی و اخذ مجوز های لازم تعداد13تخت به تخت های فعال بیمارستان سبلان اردبیل افزوده شد و با این افزایش تعداد تخت های فعال بیمارستان های تامین اجتماعی استان به 203 تخت رسید.

وی در پایان گفتگو با خبرنگار ما در پاسخ به اینکه اهداف کلان سازمان تامین اجتماعی و پیشبرد برنامه های عملیاتی حوزه درمان در این استان چه خواهد بود، گفت: مدیریت درمان تامین اجتماعی اردبیل موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو9001 ورژن 2015 ازشرکت TUV NORD شرکت مشارکتی ایرانی و المانی بنام «توف وورد» شده و این نوع از سیستم مدیریت؛ در ستاد مدیریت درمان استان، دفاتر رسیدگی به اسنادپزشکی، پلی کلینیک تخصصی شهید میرزاحسینی اردبیل و درمانگاه های تخصصی مشگین شهر و خلخال پیاده سازی شده است.

انتهای خبر/

 

ارسال نظر