تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13845
تاریخ انتشار : س, 1395/09/09 - 11:45
در آستانه برگزاری یادواره کشوری شهید شاخص اصناف و بازاریان"غلامحسین دیده بان" از اردبیل، ابعاد شخصیت این شهید از زبان دوستان و همسایه ها شنیدنی است.

حاج رحیم حیدری از دوستان و همسایه شهید غلامحسین دیده بان در باره خصوصیات این شهید به خبرنگار ما گفت: این شهید مدتی همسایه ما بود خانواده وی حتی قبل از انقلاب متشرع بوده و مسائل مذهبی را رعیات می کردند و این شهید در تراز حقیقی مسلمان، قابل قبول بود.از اول انقلاب هم در تکاپو بود و همیشه در مجامع انقلابی حضور داشت و در هر دیداری و مکانی از وی می پرسیدیم ارزویت چیست؟ شهادت را مطرح می کرد و به نیت الهی خود نیز رسید.

پیشکسوت بازار اردبیل دراداهم می گوید: نه تنها من همه بازاریان اگر نبودند کار پیش نمی رفت و دست خدا همیشه با جماعت و اتحاد بوده است.

این همسایه شهید غلامحسین دیده بان با قدردانی از سپاه استان اردبیل در زنده نگه داشتن یاد شهدا گفت:  برگزاری یادواره شهید شاخص اصناف و بازاریان بجا و اقدامی ارزشمند بوده و این کمترین پاسخ و ادای دینی در حق این شهید است.

حاج رحیم حیدری با اراده مصمم می گوید: اگر بازهم شرایطی چون اول انقلاب و جنگ پیش بیاید باز هم همانند گذشته در صحنه خواهیم بود و حتی قبل از انقلاب نیز بازار مرکز دین و دیانت بود و این مشی را حفظ شده است.

حاج رحیم حیدری که از دوستان و همسایه شهید دیده بان بوده در پایان گفت: دشمنان دین را نفرین می کنیم و هرکسی در هر لباسی که به دین خدمت می کند یاری خدا و در غیر ایننصورت نابودی او را از خدا خواهانیم.

پدر شهیدان ناصر و یاور اسمعیل زاده که رئیس اتحادیه کیف و کشف بازار اردبیل بوده و از دوستان شهید غلامحسین دیده بان است در حاشیه این نشست به خبرنگار ما گفت: این شهید در دفتر امام جمعه نیز کار مدیریت و پشتیبانی جنگ را بر عهده داشت که به عنوان بازاری به این شهید افتخار می کنیم.

حاج اسرافیل اسمعیل زاده از ایام جنگ گفت: مدت 6 ماه بازار را تعطیل کردیم تا کار کمک رسانی و جمع اوری کمک به جبهه را انجام دهیم و ایستگاههای صلواتی دایر کردیم.

وی در پایان با قدردانی از اقدام سپاه این استان در برگزاری یادواره کشوری شهید غلامحسین دیده بان از اردبیل؛ تامین و ارسال محومله کفش به رزمندگان را از بهترین خاطرات و کارهای شیرینترین این دوران خاطرات یاد کرد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر